Eski yöneticilerden Elon Musk’a milyonlarca dolarlık dava!

San Francisco’daki federal mahkemede açılan dava, milyarderin Ekim 2022’de sosyal medya şirketini 44 milyar dolara satın almasının ve daha sonra adını X olarak değiştirmesinin ardından karşılaştığı bir dizi yasal zorluğun sonuncusu.

Diğer davacılar ise Twitter’ın eski finans müdürü Ned Segal, eski hukuk müdürü Vijaya Gadde ve eski genel danışmanı Sean Edgett.

Musk’ın Twitter’ın kontrolünü ele geçirmesinden sadece birkaç dakika sonra, eski yöneticiler kovulduklarını ve Musk’ın kendilerini yanlışlıkla görevi kötüye kullanmakla suçladığını ve şirketi satın alma teklifini geri çevirmeye çalıştığı için milyardere dava açtıktan sonra Twitter’dan çıkmaya zorladığını söylüyorlar.

MUSK KOVDUĞU KİŞİLERİN KIDEM TAZMİNATINI ÖDEMEDİ

Davaya göre Musk daha sonra yöneticilere Twitter’ı satın almadan önce yıllardır vaat edilen kıdem tazminatlarını vermedi. Davacılar, her birine bir yıllık maaş ve yüz binlerce hisse senedi opsiyonu borçlu olduklarını söylüyorlar.

Eski yöneticiler 39 sayfalık davada, “Bu Musk’ın oyun kitabı: diğer insanlara borçlu olduğu parayı elinde tutmak ve onları kendisine dava açmaya zorlamak” dedi.

X halihazırda Musk’ın satın almasından sonra işten çıkarılan alt kademe çalışanlarına en az 500 milyon dolar kıdem tazminatı borcu olduğunu iddia eden bir çift toplu dava ve benzer iddialarda bulunan altı eski üst düzey yönetici tarafından açılan üçüncü bir dava ile karşı karşıya. X yanlış yaptığını reddetti.

Şirket daha önce de eski halkla ilişkiler firmasına, ev sahiplerine, satıcılara ve danışmanlara ödeme yapmadığı için dava edilmişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x